Nemůžete se dočkat dokonalých hotelových služeb? Na tohle si rozhodně dejte pozor!

hotel

Pohodlíčko spojené s hotelovým servisem, to je zkrátka báječná představa dovolené. Nemusíte se o nic starat a jen si užíváte dokonalé služby dočasného “domova”. Jaké kostlivce ve skříni ale hotely skrývají a na co si dát pozor?

Samozřejmě, že se vás budou snažit přesvědčit, že jste u nich jako v bavlnce a jejich standardy jsou převysoké, ale nezapomínejte, že prostě nejste u sebe doma. Že v té krásné posteli před vámi spalo mnoho lidí a na koberci, gauči a v koupelně, se možná děly nevídané věci! Zkrátka, na co si dejte v hotelích pořádný pozor?

Bacha na přehoz

Už se těšíte, až padnete do té voňavé a čistě povlečené postele? Po několika hodinách v letadle máte přeci nárok na zasloužený odpočinek. Ještě před tím, než padnete do peřin, stáhněte laskavě z postele ten velký načančaný přehoz! Na rozdíl od ložního prádla, které v každém slušném hotelu prošlo profi prádelnou, se horní vrstva příliš nečistí. Ve většině hotelích se mění jednou za měsíc nebo dokonce za sezonu!

Koberec čistě jen vypadá

Samozřejmě, že je vytřeno a vyluxováno, ale myslíte, že si lidé před vámi v pokoji zouvali boty? Proč by to dělali, jejich dům a koberec to přeci není!  I přes to, že koberec vypadá uklizeně, zcela určitě se po něm procházelo množství lidí se špinavými podrážkami. Raději si na něj nelehejte a pod dítě rozhodně dejte čistou deku!

Ovladač plný bakterií

Nechceme ve vás budit zbytečné fobie, ale hotelová realita je taková, že televizní ovladač je přímo semeniště bakterií a malých potvůrek, které na něm nechali vaši předchůdci! Víte, jestli si umyli ruce po wc? Kam sahali, jaké neduhy měli a kde se ovladač válel? Ne, nevíte. Na hotelových ovladačích je více choroboplodných zárodků než na záchodovém prkénku, které pokojská jistě omyla dezinfekcí. Takže použít dezinfekční ubrousek nebude divné, ale nutné.

Krádež se nevyplácí

Co je jeden ručník pro tak velký hotel, říkáte si a balíte velkou měkkou osušku jako suvenýr domů? Pak vás možná čeká pořádný trapas na recepci! Spousta hotelů má v osuškách a županech všité tajné kódy, které zloděje odhalí už v hotelové lobby. Jistě se k těm ubožákům nechcete počítat!

Plastový kelímek to jistí

Podle průzkumů hygieniků nejsou sklenice na hotelích žádná sláva, i přes to, že jsou zabalené! Vypadají čistě a umytě, ale zdaleka nejsou tak sterilní, jak se tváří. Daleko lépe poslouží jednorázový plastový kelímek, na to vezměte jed!

Bezpečné místo neexistuje

Hotelový trezor není žádná jistota a pokud tam bez obav dáváte své cennosti, mějte na paměti všechna rizika. Rádi věříme klamům. Hotelový trezor je asi tak nedobytný jako hotelový pokoj. Od každého trezoru navíc existuje zcela jistě více klíčů, kdo má ten druhý? Navíc, hotelové trezory většinou nebývají pojištěné. Opravdu drahé věci si nechte uschovat od manažera hotelu v pojištěném sejfu.

Mějte úctu

K hotelovému personálu se chovejte s respektem, nejsou to sluhové, ale placení pracující. Pokud se budete k pokojské chovat arogantně a velkopansky, může se u vás skrytě vyřádit, ani to nepoznáte. Nechcete, aby vaším zubním kartáčkem umyla záchod, že ne? Raději jí dejte spropitné a pěkně jí pozdravte a poděkujte.