11 letních vychytávek skutečných žen. Máte také nějakou?

sun n

Neposlušné vlasy, rychlé koláče, spálená záda, poštípané děti, přemíra rajčat… to je jen zlomek letních záležitostí, které trochu milujeme a trochu se jich obáváme. Patří ale k létu a je třeba se s nimi úspěšně vypořádat. 

 • Pro letní krásu mám jen tři slova: žloutek a olivový olej! Víc fakt nepotřebuji, abych udržela vlasy a pleť na maximu. Smíchám žloutek nebo i dva se šálkem olivového oleje a udělám kašičku. Vmasíruji to do vlasů, na obličej, suché nohy i dekolt. Klidně se tím prostě pomažu celá. nechám to působit aspoň hodinu, lépe i dvě. Pak všechno spláchnu vlažnou vodou, vlasy jemným šamponem. Obnova vlasových konečků i pleti je úplně božská! (Jana 39)
 • V létě dělám koláče na plech, asi jako každá máma. Ale paní kuchařka od syna z jídelny mě naučila skvělý a superrychlý trik na koláč. Rychlejší a snazší to už být nemůže. Na plech dáte rozválené listové těsto, na ně pořádnou vrstvu okapaného tvarohu, můžete zamíchat i žloutek a cukr a navrch každé ovoce, které zrovna máte po ruce. Dejte jen pozor, aby bylo pořádně okapané a netekla z něj voda. Vše šoupnete do trouby, dokud těsto nezezlátne. Je to parádně rychlé a dobré! (Dorka 45)
 • V létě nikam nejezdím bez tea tree oleje. Vždy mám lahvičku v kabelce a další v kufru. Léčím s ním skoro všechno! Víte co všechno umí? Odhání hmyz, léčí štípance, kloktáme s ním, když bolí v krku, mažeme to na drobné ranky, oděrky a škrábance, dělám si z něj lázeň na oteklé nohy. Likviduje afty v puse i zakousnutá klíšťata. Když děti nedejbože přinesou vši, tea tree olej je zničí. No a mně pomáhá na vaginální mykózy. Nedám bez něj ani ránu! (Jolana 30)
 • Koupila jsme si malý stan. Takový ten, co vypadá jako kružnice a když ho vyhodíte do vzduchu, složí se vám a dopadne na zem v podobě stanu. Miluji ho a doporučuji všem! Mám miminko a batole, beru ho s sebou všude. Vejde se do na kočár a klidně si ho rozbalím v parku, na pláži u rybníka nebo u babičky na zahradě. Máme všude svůj malý, lehounký a skladný domeček. V klidu v něm nakojím, přebalím a děti jsou chráněné před sluníčkem. (Péťa 33)
 • Přiznám se, že nesnáším letní úpravu svých polodlouhých vlasů. Přítel je miluje, ale já abych ob den foukala přes kulatý kartáč, až mi ruce modrají? V létě ne! Pořídila jsem si sprej na vlasy, který má účinky jako mořská voda. Když si vlasy umyji, prostě to nastříkám a nechám uschnout. Vlasy mají takový ten správně uvolněný look jako když jste na pláži u moře. V létě je to v pohodě i ve velkoměstě! (Lenka 27)
 • Pracuji jako manažerka a když přijde léto dělám si měsíc volna. Prostě musím, abych se zbavila stresu a únavy. Mám vychytávku, že celý měsíc nepoužiji mobil ani email. Elektronika prostě přestane existovat. Jsem většinou na chalupě a všichni ví, kde mě najdou a že se mi nedovolají.  To by jste se divili, kolikrát se najednou zjeví za plotem děti a jdou mě “zkontrolovat”. Žádné sms: “jsme ok”, ale hezky osobní návštěva s kávou a domácí bábovkou. Krásně se zregeneruji!
  (Jindřiška 52)
 • Jezdím na dovolenou sama. Na týden, každý rok. Ano, mám děti i manžela a ano, milujeme se. Já to prostě takto potřebuji. O děti je postaráno a já si jedu kam chci. Manžel mě zná a ví, že je to přesně to, po čem toužím. Týden nemluvit, neřešit, jen se kochat světem. (Bára 41)
 • Mám na léto dva pomocníky, bílou zubní pasu a ústní vodu. Samozřejmě si s nimi čistím ústní dutinu, ale zjistila jsem, že fantasticky fungují i na pupínky, akné, jako antiperspirant, dezinfekce a s bílou zubní pastou si klidně vyperu bílé tričko, aniž bych ho zaprala. (Klára 21)
 • Mám pravidlo, že na dovolené nedržím diety a nedřu se ve fitku. Prostě to nechávám plynout. Zajímavé je, že většinou neztloustnu a ještě nějaké kilo shodím. Prostě spánek, klid, čerstvá rajčata a úplně obyčejný přirozený pohyb dělají své:)  (Pavča 29)
 • Když mám spálená záda, dělám to, co moje babička. Naplácám na rudá místa chlazený bílý jogurt a přikryji mokrým, ale vyždímaným ručníkem. Proceduru opakuji, dokud se kůže neuklidní. (Monika 44)
 • Máme obří zahradu. Když máme opravdu přemíru úrody, že nevíme co s ní, obešlu emailem kolegy z práce. Podmínky jsou dvě: musí si přijet sami načesat a nasbírat a musí mi poslat fotku, co dobrého z toho uvařili. Sdílím to na sociálních sítích jako inspiraci pro další pěstitele a gurmány. Je to legrace, všechny to stmelí a naši úrodu si užijí i “kancelářské krysy” z města! (Majka 38)