Kouzelné karamelky Katky Kubalové – konečně půvabná knížka pro nejmenší!

kk

Taky vám děti ještě v deset večer skáčou po hlavě a ne a ne usnout? Zavrtejte se s nimi do peřin s dobrou knížkou a je vyhráno. 

Do knížky Kouzelné karamelky na dobrou noc se zamilují děti i dospělí. Hlavní roli v ní hraje cukrářka, která umí svými karamelkami zbavit děti neduhů, které zná každý rodič. Třeba skořicové naučí děti čistit si zuby a marcipánové jim zase pomůžou zbavit se strachu ze tmy.

Pohádek je v knížce deset na napsala ji moje kamarádka Katka Kubalová, rozhlasová moderátorka a máma čtyř dětí (uff, tedy klobouček smekám!). Trochu jsem ji pro vás vyzpovídala. 

Sama dobře vím, jak je těžké najít s dětmi chvilku na přemýšlení a psaní. Jak si to zvládla hned se čtyřmi dětmi?

Byl to fičák, co si budeme povídat.  V hlavě se mi zrodil nápad na knížku a už mě nepustil. Pořád jsem nosila po kapsách papírky s poznámkami, a zatímco se děti vrtaly v pískovišti, já vymýšlela zápletky a večer na nich nové příběhy testovala.

A fungovaly? 

Jojo, líbily se, což je asi i tím, že píšu o běžných dětských trápeních. Každý se asi někdy bál tmy, většina dětí nechce večer do postele a o rvačkách mezi sourozenci asi není třeba vůbec diskutovat.  Takže jsem si pohádky na svých robátkách pěkně ozkoušela. Pomohlo mi to vychytat slabá místa, takže příběhy v knížce jsou pěkně vymazlené. Knížku navíc ilustrovala úžasná Zdeňka Študlarová, takže jsou v ní nádherné obrázky.  

V Kouzelných karamelkách najdeme třeba bebíčkovou vrbu, pištimyš nebo třeba promiňky a nezlobsínek. Tebe asi hodně baví hrát si s češtinou?

To je pravda. Čěština je nádherná a pokud by Karamelky přivedly ke knížkám třeba jen jednoho malého čtenáře, budu jedině ráda. 

Ještě mi na závěr pověz, jestli už zase nosíš po kapsách papírky s poznámkami. Chystáš něco nového?

Chystám. Už na podzim by měla vyjít nová knížka pro děti. Tentokrát to bude povídání o myšákovi, který se bál úplně všeho.