Jak povzbudit imunitu na maximum? Zkuste samé příjemné způsoby!

bed

Dobrá imunita je nyní poklad nad zlato. Pokud chcete, aby pracovala pro vás na plné pecky, dělejte tyto příjemné věci!

Někdy má člověk pocit, že co je zdravé, není zrovna moc dobré nebo příjemné. Opravdu to tak musí být? Známe samé příjemné způsoby, jak si zvýšit imunitu a ještě si u toho báječně užívat!

Imunitní systém působí jako náš osobní bodyguard. Má za úkol dohlížet na vše, co se v našem těle děje, jako kdyby jste s sebou měli neustále doktora a rádce. 

Jedná se o souhrnný obranný mechanismus, který má jedinečné schopnosti chránit tělo před nebezpečnými nemocemi, je pohotový a neustále kontroluje, jak na tom jsme. Eliminuje vše, co by nám mohlo ublížit, zasahuje proti degeneracím a choroboplodným zárodkům, chová se prostě přímo geniálně! 

Proto si zaslouží naši podporu a láskyplnou péči. 

Jak můžete imunitnímu systému v jeho neustálé práci pro vás pomoci zvenčí? Nemusíte hned polykat prášky, stačí dělat těchto několik příjemných věcí.

1)Sexujte

Milujte se, sexujte, užívejte si v posteli, jak to jen půjde. Samozřejmě mluvíme o bezpečném a zdravém sexu s prověřeným partnerem, který vám dělá dobře a přináší radost. A věřte, že i navrch pořádnou porci zdraví a posílené imunity!

Je skutečně prokázáno, že sex jednou až dvakrát týdně posiluje imunitu, zvyšuje produkci ochranných protilátek a pomáhá bojovat proti infekcím a chřipkám.

2) Spěte

Jestli ve vás jarní počasí probouzí chuť na spánek a odpočinek, vůbec se mu nebraňte a běžte si bez výčitek svědomí lehnout. Pokud vám to denní režim dovolí, spěte co nejvíce! 

Vědci zjistili, že dlouhý a kvalitní spánek souvisí s počtem imunitních buněk, které cirkulují v krvi. Lidé, kteří spí déle, mají také nižší úroveň parazitárních infekcí. Je to tím, že při spánku nabírá imunitní systém síly a může nám pak lépe sloužit jako štít.

3) Dobře jezte

Možná řešíte nějaká kila, ale na dietářství teď není čas. Spíš na změnu skladby jídelníčku. Nedojídejte cukroví a vykašlete se na smažená jídla. Hodujte jako králové, ale v souladu se zdravím a imunitou. Zkuste si uvařit dobré indické jídlo a u kořeněných pokrmů klidně zůstaňte. Jezte kari, zázvor, skořici, kurkumu, udělejte si marocký tažin nebo asijské polévky. Jídla plná zeleniny, dobrého masa a se spoustou koření vám zvýší imunitu. 

Pokud na exotické chutě nejste, cpěte se poctivou zelňačkou, luštěninami, cibulkou a silnou česnečkou. Ostatně vše, v čem je svatá trojice česnek-cibule-kyselé zelí, je po zimě pro našince blahodárné!

4) Vyhřívejte se

Alespoň na balkonu nebo u otevřeného okna! Sluníčko vám dodá nezbytný vitamín D, který jinak můžete doplnit i rybími pochoutkami. Alespoň 10 až 15 minut denně slunečních paprsků vám pomůže zvýšit imunitu.

5) Nestresujte se

Lehce se řekne, hůř udělá, ale zkuste to. Neustálé napětí vyplavuje nadmíru adrenalinu, snižuje imunitu, přetěžuje organismus, zhoršuje spánek. Prostě je proti vašemu zdraví a imunitě. Trocha osobní pohody, i v nelehké době, vám pomůže lépe ochránit tělo proti nemoci.