Děláte těchto devět věcí? Pak si gratulujte, patříte mezi inteligentní lidi!

brain

Myslíte, že se s inteligencí pouze rodíme? Dobrá zpráva je, že se dá i získat nebo prohloubit. Těchto devět věcí dělají inteligentní lidé. Co vy?

Podle Jeffa Bezose, zakladatele úspěšného nákupního centra Amazon, je největší známkou inteligence schopnost přijímat chyby a učit se od nich. 

Mozek je fascinující území, stále velmi málo probádané. A inteligence? Skvělá výbava do praktického života i do společnosti. 

Lidé si často myslí, že míra inteligence je nám dána do vínku s příchodem na svět a tečka. Není to ale úplně pravda, protože se dá zvýšit i získat. Podle odborníků může prostředí kolem vás výrazně ovlivnit mozkové dovednosti a způsob, jakým myslíme. 

Ať je to jakkoli, výzkumy ukázaly, že všichni inteligentní lidé projevují podobné chování a mají spoustu věcí společných. Patříte mezi ně i vy?

1. Potřebují prostor!

Neradi posuzují ostatní a pomluvy jim vůbec nesedí. Takzvaný “small talk” inteligentní jedince poněkud obtěžuje. Neoddávají se často podobným rozhovorům a neobtěžují se tím, co se děje v životě jiných lidí. Podle nedávné studie jsou inteligentní lidé nejšťastnější, když jsou sami a když mohou dělat své vlastní věci, aniž by se rozptylovali. Nejsou to samotáři, jejich mozek potřebuje jen trochu prostoru, aby mohl dýchat a fungovat.

2. Dělají hodně vtipů a mají velký smysl pro humor

Také znáte někoho, kdo dokáže každou maličkost proměnit v vtip a přimět každého, aby se rozesmál? Asi bude mít dobrou inteligenci. Podle vědců je pro nalezení humoru v každodenním životě zapotřebí skvělých tvůrčích dovedností a kreativní mysli. Taková hlava dokáže nalézt a vystavět vtip v běžném životě. Jen pro příklad, Phoebe Buffay ze sitcomu Friends, kterou hrála Lisa Kudrowová, získala na svém IQ testu 154 bodů!

3. Mluví sami se sebou

Věděli jste, že Albert Einstein, jeden z největších géniů, jaký kdy svět viděl, mluvil sám se sebou? Vědci zjistili, že lidé, kteří často mluví sami k sobě, ať už v hlavě nebo nahlas, jsou inteligentnější než ti, kteří to neudělají. Mluvení k sobě zaměstnává váš mozek, zvyšuje paměť a pomáhá organizovat myšlenky.

4. Poslouchají velmi často hudbu

Všichni rádi posloucháme hudbu, ale ti, kteří jsou na sluchátkách závislí, budou skuteční géniové. V nedávné studii bylo zjištěno, že nejen lidé, kteří umí hrát na nástroj mají vyšší úroveň inteligence, ale také ti, kteří hodně hudbu poslouchají, jsou velmi chytří.

Studie také zjistila, že inteligentní lidé dávají přednost poslechu hudby bez vokálů před písněmi s nesmyslnými texty.

5. Pracují chytře, ne tvrdě

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení inteligentní lidé nestudují a nepracují neustále. Místo toho jsou ve skutečnosti docela líní a ze stejného důvodu se snaží najít nejjednodušší způsob, jak plnit své úkoly. Chtějí je udělat bezchybně, aniž by museli tvrdě pracovat. Inteligentní lidé mají mozek neustále v chodu a v důsledku toho se snaží v práce vymyslet nejméně bolestivé řešení.

6. Vždy hledají odpovědi

Inteligentní mysl je zvědavá. Chytří lidé neustále hledají nějaké odpovědi a rádi objevují záhady. Podle studie je zvědavost a snaha dozvědět se více jasným znakem vyšší inteligence. Inteligentní lidé také hodně čtou a často si vedou deník, aby si dělali poznámky.

7. Přiznávají své chyby

Nikdo není dokonalý, ale ti, kdo se ke svým chybám přihlásí, jsou nejinteligentnější.

Naše mozky jsou nastaveny tak, že věříme ve “svou pravdu” a jsme přesvědčení, že druhá osoba se mýlí. Abychom pochopili také pohled jiných a našli chybu v sobě, to už vyžaduje vysoce funkční mozek.

8. Jí čokoládu

Milovníci čokolády, je váš čas zazářit! Podle studie, pravidelné mlsání čokolády zlepšuje fungování mozku a potažmo bystří mysl. Bylo zjištěno, že lidé, kteří jedí čokoládu, mají často lepší paměť a jsou skvělí, pokud jde o oblasti poznání a uvažování.

9. Moc toho nenamluví

Inteligentní lidé se neúčastní zbytečného tlachání. Rádi si přemýšlejí sami pro sebe, protože jsou vždy obklopeni svými zajímavými myšlenkami. Lidé, kteří jsou chytřejší, mají tendenci mluvit méně s ostatními, protože se nepotřebují zabývat konverzací, když jim to nijak neprospívá. Logické? Bod pro vaši inteligenci.