Trápí vás v předjaří bolestivé záděry? Zbavte se jich jednou pro vždy!

Jednou je měl asi každý z nás. Nepříjemné záděry nejen hyzdí ruce, ale i pekelně bolí! Víte proč se vám dělají a jak se jich zbavit?

Možná je to u vás celkem pravidelný problém: kolem nehtů se vám odloupne kus kůžičky a odhalí citlivou a bolavou část pokožky. Celé se to zanítí, způsobí zánět nehtového valu a bolí to jako čert. A někdy nás záděry vydrží trápit celé týdny. Jestli se v tomto scénáři poznáváte, zkuste s tímto problémem pořádně zatočit!

Hrozí i otrava krve!

Záděra vypadá jako banalita, ale může být až nebezpečná. V některých horších případech se totiž může stát příčinou otravy krve! Mít sepsi organismu z jedné malé ranky na prstu? Opravdu je to možné, nechceme ale strašit, to už jsou vážné případy. Kolikrát stačí velká bolestivost záděr a netěší nás ani jejich dost neestetický vzhled, který kazí krásné ruce a prstíky.

Proč se dělají?

Příčin, proč se nám dělají záděry na rukou je celá řada. Možná se poznáte v některých případech, které zmíníme. 

Jednou možností je nesprávně udělaná manikúra, která záděrový problém odstartuje, pak dokonce může trápit i malé děti a miminka.

Další příčinou je také nedostatek vitamínů a minerálů, což může být problém právě teď na konci zimy, kdy je tělo oslabené. Pokud můžete doplňujte hlavně zinek, hořčík, křemík, železo a vitaminy A, B-komplex a C.

Záděry jsou častým problémem manuálně pracujících lidí a lidí, co pracují často s papírem. Právě ten ruce hodně vysušuje, což by potvrdila nejedna dáma na poště nebo na úřadu.

Ušetřeny nejsou ani kadeřnice, květináři, prodavači ovoce a zeleniny nebo uklizečky, které hodně máčí ruce ve vodě. 

Jak se jich konečně zbavit?

Zbavit se záděr je běh na dlouhou trať a rozhodně jde o změnu zvyků a vytvoření nových, zdravějších. Pokud si záděry koušete, je to asi to nejhorší, co můžete udělat! Každý čtvrtý člověk si záděry kouše a trhá a pokud se to rozjede, můžete klidně skončit u lékaře s hromadou antibiotik. Když neustále otevíráte ránu, do záděry se s krví dostávají nečistoty a zánět sílí. 

Proto zkuste následující rady.

  1. Doplňujte vitamíny a minerály, posilujte organismus.

2) Natrženou kůži odstřihněte malými ostrými nůžkami a ještě lépe štipkami – kleštičky ji bezpečně bez trhání odstraní přesně tam, kde chcete.

3) Udělejte si koupel z měsíčku lékařského, heřmánku či hypermanganu a každý den v ní prsty koupejte.

4) Neustále promazávejte záděry mastným krémem či ricínovým olejem.

5) Na zanícená místa pomáhá i Ichtoxyl nebo višňová mast.

6) Účinná je také koupel v teplé vodě s přidáním jedlé sody a následná péče jodovou mastí.

7) Pokud záděrami trpíte, mějte trpělivost a všechny úkony si zařaďte mezi svou každodenní rutinu. Jen tak se bolestivých záděr zbavíte dlouhodobě!