MILUJME BŘEZEN – Měsíc žen, knih i jara!

Březen, za kamna vlezem….říká se. Ale jaro je stejně tady, dodáváme jedním dechem. Cítíme ho v kostech a toužebně přivoláváme. Jak a proč byste si měla březen obzvláště užít? Tady je důvodů!

1) Je jaro!

No, možná to venku vypadá jak na Sibiři, ale s prvním březnem právě začalo meteorologické jaro. A to astronomické letos začne přesně 20. března v 17 hodin a 15 minut! Tak nebo tak, dny jsou výrazně delší, slunce přibývá a kalendář jednoznačně spěje k teplejšímu období roku. Proto si pořád opakujte: je jaro, je jaro, je jaro….

2) Je měsíc knihy!

Už více jak 60 let je měsíc březen spojován s čtenáři a knížkami. I když žijeme v době sociálních sítí a chytrých telefonů nebo čteček, knížky stejně pořád milujeme a současný knižní trh nabízí čtenářské hody. Zkuste si vzpomenout na to, jak skvělé je si přečíst dobrou knížku a určitě si dejte  alespoň jednu březnovou knižní výzvu.

3) Je MDŽ!

Že se jedná o zkostnatělý socialistický svátek? Nenechte se mýlit! Mezinárodní den žen se slaví v mnoha zemích světa a ve skutečnosti vznikl v New Yorku! Vznikl zde díky stávce švadlen roku 1908, kdy newyorské švadlenky stávkovaly za zlepšení životních podmínek. Tento den patří ženám dodnes a ve světě ho využívají například feministky k četným protestům za práva žen!

4) Je měsíc detoxu!

Další březnová challenge je tady. Právě v březnu je ideální čas začít odlehčovat jídelníček a opouštět zimní zvyky i kila. Nemusíte si hned naordinovat drsnou dietu, ale začněte radikálněji omezovat cukry, tuky a průmyslově zpracované potraviny. Nacpěte lednici ovocem, zeleninou a začněte jíst luštěniny, ryby a lehčí jídla. Ostatně i naši předci v těchto dnech drželi půst!

5) Je čas na zdravý spánek

Je to tak! 21. březen je Mezinárodní den zdravého spánku. V dřívějších dobách se zdravý spánek příliš neřešil, ale s nástupem rychlejšího životního tempa a stresu v kombinaci se sedavým zaměstnáním, bychom se měli zaměřit na problematiku poruchy spánku a její možné prevence. Dopřejte si dost odpočinku a popřemýšlejte nad tím, co byste mohli ve své ložnici změnit k lepšímu.

6) Je čas na nové trendy!

Na to se asi těšíme nejvíce. I když se stále choulíme do péřovek a kožíšků, už vyhlížíme trendy, které nám módní návrháři připravili na jaro a léto 2018! Až shodíme ty tuny svetrů, šál a čepic, rozběhneme se jaru vstříc v trenčkotech, světlých džínách a halenkách lehkých jako sen.

7) Je čas na úklid!

Možná to nezní příliš lákavě, ale zmyslete se nad tím. Co třeba umýt skříňku s potravinami, pustit se do nevábného botníku, přerovnat prádelník a nebo si udělat pořádek v papírech. Se starými krámy opustí vaši duši tíha zimního marastu a budete se cítit daleko víc v pohodě.