KODA: nová česká stavebnice dobývá svět! Už ji mají vaše děti?

Zírají vaše děti poslední dobou do tabletu víc než je zdrávo? Pořiďte jim KODU – úchvatnou a ekologicky vyráběnou magnetickou stavebnici z Česka, kterou budou milovat! www.kodakids.com

Když se smíchají zlaté české ruce s novými nápady, kreativita s odpovědností a přidá se k tomu nadšení na kila, máme tu recept na něco jedinečného – jako je magnetická dráha KODA.

Vymyslel ji Jiří Čapek s dcerou Alžbětkou a dali si záležet, aby svou novou hračkou uchvátili nejen děti, ale i jejich rodiče. 

“Naší misí je přinášet radost,” shrnuje svou práci poněkud skromně Jirka Čapek. Fakt je, že KODA  přináší novou úroveň hraní se stavebnicí! V čem je tedy KODA jiná a skvělá?

KODA je magnetická dráha a stavebnice v jednom. Jde o ryze český výrobek, který funguje na patentovaném a zcela jedinečném systému magnetů vnořených přímo do stěn každé kostky. Ten zabraňuje posouvání jednotlivých kostek směrem od sebe, a vytváří výjimečně stabilní konstrukci pro hraní. Povrch kostky je vybaven množstvím různých spárů a otvorů, kterými vhozená kovová kulička prochází. Celý proces probouzí v dětech jejich prostorovou fantazii a stimuluje motorické funkce. 

“Stává se pravidlem, že děti i dospělí stavějí trať tak, jak jsme nezamýšleli, a dráha i přesto stále funguje. Pro nás je to pak příjemná odměna,” směje se autor.

Rodiče dětí jistě bude zajímat, že vzniká ekologicky udržitelnou cestou – na 3D tiskárně. Navíc je z biologicky odbouratelného bioplastu, který nezatěžuje životní prostředí a má úplně minimální odpad při výrobě. Komu by se v dnešní době nelíbil takový přístup?

Jirka Čapek se o vývoj stavebnice podělil se svojí dcerou Alžbětkou, které je devět let. Kdo jiný, než dítě, by ostatně měl mluvit do vývoje nové stavebnice? Společně pilovali detaily a řešili spousty konstrukčních úskalí, než stavebnice získala svou finální a neopakovatelnou podobu.

Kostky KODA se zaručují certifikáty nejvyšší kvality a bezpečnosti a jsou opatřeny doživotní zárukou. “Obdrželi jsme potřebnou certifikaci, dle které splňujeme požadavky norem o bezpečnosti hraček. Normy harmonizované Evropskou unii jsou tak přísné, že pokud je výrobek splní, může se směle uplatňovat kdekoliv na světě, bez rizika, že by nesplňoval místní požadavky na kvalitu a bezpečnost výrobku,” dodává o své vizi distribuce výrobku do zahraničí Jiří Čapek.

Ve spolupráci s agenturou CzechTrade, měla kuličková dráha v lednu 2020 světovou premiéru na mezinárodním veletrhu v Německu, kde sklidila pozitivní reakce a hodnocení odborníků ze světa hraček.

Pro více informací navštivte www.kodakids.com, nebo navštivte YouTube kanál, kde naleznete zajímavosti ze zákulisí testování a výroby.