Jste na nervy z lednových večerů? Pořiďte si domácí simulátor slunce

Vánoce v tahu a do jara daleko. Poznáváte to? Třeba vám pomůže domácí simulátor slunce!

Máte-li pocit, že méně denního světla už nesnesete a nejraději chcete spát až do jara, máte celkem dvě možnosti. Buď ujet do teplých krajin, anebo (což je v současné době dostupnější varianta) zkusit dodat svému tělu denní svit umělou cestou. Žijeme v době vynálezů, tak je zkusme využít ve vlastní prospěch.

Zkrátka, existuje speciální lampa vydávající světlo podobné dennímu. Toto světlo je ale zdravé a lampa ho poskytuje celém spektru vlnových délek. Běžná domácí světla produkují pouze část světelného spektra, většinou zbarveného do žluta. To se může negativně odrážet na ostrosti vidění, únavě očí a také na naší náladě. 

Plnospektrální osvětlení má skvělé účinky na oči i celkový psychický stav. Navíc se nemusíte bát nebezpečných UV paprsků, ani se mazat opalovacím krémem, aby se vám nespálil nos! Můžete si vybírat z variant jako je lampa na noční stolek nebo i stropní svítidla nebo pokojové stojací lampy pro celou rodinu.

A jak vám bude? Bude se vám zaručeně lépe číst i fungovat, než je při obyčejném žlutém světle. Pro potlačení zimní deprese si dokonce můžete pořídit bezpečné plnospektrální simulátory slunce. Super je i malá osobní lampička, kterou ráno na deset minut namíříte na svůj obličej a než se nasnídáte, napumpuje do vás pěknou dávku energie. 
Je to sice šibalské řešení, ale pomůže vám přestát zimní ”depku”, zmírnit únavu i nechutenství, zvýšit koncentraci a energii a celkově přežít čas, než se slunce zase vyhoupne na oblohu a bude svítit o něco déle.