BB, CC, DD nebo EE? Tady je průvodce letními krémy

akmile začne panovat teplé počasí, už nemáme chuť na silné makeupy a toužíme po větší přirozenosti. Zkuste makeup vyměnit za tónovací krém. Z čeho vybírat?

V první řadě si je třeba uvědomit, že vaše sluncem políbená kůže rozhodně vypadá jinak než v zimě. Má jinou barvu, tón, někde je zčervenalá, vyskákaly vám pihy a tak dále. Budete potřebovat jiný odstín, než používáte v zimě. Také je vám více vidět krk, ramena, dekolt a musíte myslet na to, aby jste obličej sladili se zbytkem těla a nevypadal jako nějaká samostatná maska. 

Rezignujte proto na totální dokonalost a nechte pleti trochu přirozenější vzhled, který v létě rozhodně nebude na škodu. Naopak, budete vypadat ležérně a pohodově. Ale také nechcete jít ven “mezi lidi” jen tak, bez líčení. Vyberte si svůj dokonalý BB, CC nebo DD krém a máte na pár měsíců vyhráno!

BB – Blemish Balm

Do češtiny volně přeloženo jako balzám na nedostatky pleti. Původ BB krémů překvapivě sahá až do 70. let minulého století, kdy byly podobné krémy používány v Německu jako ochrana pleti pacientů při operačních zákrocích. Dnes je používáme hlavně kvůli hydrataci a krytí, které je spojené “dva v jednom”. Navíc slibují ochranu pokožky před UV zářením a některé mají i anti-age účinky. Pokud máte mastnou a pupínkovou pleť, zpozorněte, protože některé BB krémy obsahují silikony. Můžete ale zapátrat a najít pro sebe BB krém speciálně určeného pro tento typ pleti.

CC – Color Control

CC krém umí v podstatě totéž co umí BB krémy, ale nabízí navíc sjednocující efekt na pleti, a je vhodný například i na tmavé kruhy pod očima. Mají proto více vodovou strukturu, jejich krycí efekt je menší. CC krém nahradí hydratační krém, korektor, make-up, sérum, opalovací krém i pudr v jednom. Jaký je tedy oproti BB tedy rozdíl? Především v poměrech složení. CC krém obsahuje poměrově více rozjasňujícího pigmentu, zároveň se nezaměřuje jen na krytí nedostatků, ale díky obsahu vitaminu, minerálů a zklidňujících složek se snaží bojovat i s příčinami vzniku některých potíží, např. červených žilek. CC krém na rozdíl od BB krému dokáže plně nahradit make-up. Můžete vybírat více krycí nebo více rozjasňující, podle toho, co více potřebujete.

DD – Daily Defence

Pospícháte a nemáte čas na obsáhlou péči a ještě líčení? Pak je DD pro vás. Obsahuje totiž vše, co po ránu potřebujete, omlazuje pleť, zpomaluje tvorbu nových vrásek, hydratuje a chrání pleť před škodlivými vlivy. DD krémy také kryjí nedostatky, oproti CC krémům mají ale ještě mnohem lehčí texturu. DD lze také vrstvit, takže šup s ním do kabelky na potom.

EE – Extra Exfoliating

Až uvidíte krém EE, tak pozor, tady nejde o náhradu make-upu jako v případě BB nebo DD krémů. Je to pečující krém, který má v sobě peelingové složky! Lze jej používat samostatně nebo s třeba s čisticím gelem. Poslední novinkou jsou ale EE krémy, které dodávají pleti energii, chrání ji před UV zářením, před škodlivinami a volnými radikály. Sjednocují tón pleti, vyhlazují a čistí pokožku.Takže ideální jako příprava na BB, CC nebo DD.