Nejsme v tom sami! 7 slavných filmových postav, které vědí o izolaci své…

ostrov

Představovali jste si někdy, jaké by to bylo ztroskotat na pustém ostrově? Na Robinsona si asi hrálo dost dětí, realita je už méně sympatická. Prostě to neskončí, když máma zavolá k obědu…

Víte, kdo ze známých postav si v izolaci užil své?

Trosečník 

Robinsoniáda podle Toma Hankse, který je teď, mimochodem, ve skutečné karanténě. Pamatujete, jak bojoval o přežití na malém ostrově uprostřed oceánu? Z obtloustlého amíka se tam z něj stal svalnatý, vyšisovaný a opálený hipík. 

Upřímně, nám v domácí izolaci hrozí opak. Tak vraťte tu zmrzlinu do mrazáku a dejte si raději, podle Trosečníkova příkladu, mořskou rybu a kokosovou vodu.

Terminál

A ještě jednou Tom Hanks. Že by ho ta izolační témata nějak bavila? Tady zase uvízl na letištním terminálu, odkud nemohl domů, ani ven na půdu USA. Kdo by ho nemiloval, když roztomile bojoval se šéfem letiště za svá práva nebo když mastil karty s personálem? 

Jako poučení si vzpomeňte na Toma, jak si vyhrnul rukávy a začal s pokoutnou truhlařinou. Dělání, dělání, všechny smutky zahání!

Locika

Blodýnka s nejdelšími vlasy světa, zavřená ve věži. Tak s tou by neměnil asi nikdo! Ven nesměla ani na krok a do toho se starat o mnohametrové háro. Žádný med.

Locika nakonec utekla ze své věže, což nikomu v karanténě neradím! Ji čekalo dobrodružství a švarný milý, vás by čekala tučná pokuta s hoooodně nulami.

Hannibal Lecter

Máte před očima ten šílený výraz Anthonyho Hopkinse, jak se šíleně usmívá na Jodie Foster?

S jeho ultrakrutopřísným vězením je naše gaučová verze procházka po karibské pláži. On si to ale uměl zpestřit i bez Netflixu a internetu. Ne, že by vás měla napadnout nějaká vražedná rošťárna, spíš se inspirujte tím, jak využít pro zábavu svůj intelekt. Co se začít třeba učit čínsky?

Na samotě u lesa

Děda Komárek si ze samoty nic nedělal. Utřel slepičince ze stolu a šel osít políčko. Inspirace pro izolované se zahrádkou. Myslíte, že ho trápilo, jestli pojede v létě do Chorvatska? Nikoli, pan Komárek se ze svého gruntu nehodlal hnout, ani když mu jeho milovanou izolaci narušila pražská rodinka! Mrkněte z okna ven, jestli by ta vaše zahrada už také nepotřebovala trošku pocuchat…

Rákosníček

Promiňte mi dětinskost, ale já ho sem musím dát. Vždycky mi Rákosníček připadal nějak osamocený, opuštěný. Pak dolézal za nějakými rybami a rusalkami, ale pořád tak sám… Bob měl Bobka, Bzuk Ťuka, Křemílek Vochomůrku a Pat Mata…Ale Rákosníček…sám v rybníčku za mlhou hustou tak, že by se dala krájet…

Frodo Pytlík

Kus Froda je v každém z nás! Vytrženi ze svých příjemných životů, svých zaběhlých zvyků, jsme se začali schovávat. Nejdeme sice s partou novozélandskou krajinou, ale taky se pořád hlídáme, abychom raději nikoho nepotkali. Frodo věděl, proč je lepší držet se od hlavních cest. Následujme jeho příkladu a Mordor pandemie porazíme!