8 důvodů, proč milovat ÚNOR

Přiznejme si, že únor nepatří zrovna mezi půvabné měsíce. Sváteční atmosféra dávno vyvanula a do jara ještě daleko. Optimismus si zkrátka musíme naordinovat stejně, jako vitamín D. Zkusme si připomenout, proč je únor fajn měsíc!

1) Je krátký!

Ať už máme k únoru jakkoliv komplikovaný vztah, nedá se mu upřít, že tenhle podivný měsíc nebude brnkat na naši nervovou soustavu příliš dlouho. Jeho milosrdných dvacet osm dní před sebou nějak dotlačíme a pak už na nás z kalendáře mrkne jarní měsíc březen.

2) Vezměme na milost Valentýna

Nevkusný americký import? Zkusme to brát tak, že je co slavit! Máme prostě důvod proč nachladit bublinky, objednat čokoládový dort a vyzdobit byt i sebe sama. A možná se dočkáme i květin nebo romantické noci. Nebuďme zapšklí a vezměme valentýnský svátek zamilovaných na milost už proto, že nám příjemně ukrátí čas do jara.

3) Veselme se na masopustu

Tak tohle je jiná, tady se za tradice můžeme hrdě postavit. Letos bude sice masopust spíše virtuální, ale i tak se dá doma trochu oslavit. Masopusty plné dobrého jídla a pití, folklorního veselí a zabijačkových hodů mohou v ponurém únoru hodně pomoci zvednout náladu. Seznamte s tradicemi děti, napečte koblihy, zkuste zabijačkové dobroty a myslete na to, že do plavek je ještě daleko.

4) Doplňme si vzdělání

V únoru se není nač vymlouvat. Počasí je pod psa a večery ještě slušně dlouhé. Kdy tedy jindy, než právě nyní? Udělejte si čárku a užijte si pěkný večer s knihou, edukativním webinářem nebo on line kurzem.

5) Začněme brzy do plavek

Povánoční kila začněme rozpouštět právě teď. Udělejme si „strejčka“ a můžeme na to jít hezky pomaličku a kvalitně. V květnu nás místo paniky a hladovky čeká pevné břicho a zadek jako beton.

6) Konečně je sníh

Ať už byly Vánoce na blátě či na mrazu, touto dobou je konečně nějaký sníh. Koukat z okna do bílé krajiny je docela fajn a procházky s křupající nadílkou pod nohama zvednou náladu.

7) Je po svátcích

V určitou chvíli je vánoční výzdoba už opravdu otravná a vyčpělá. Dejme ji pryč a relaxujme, protože je po svátcích, po vysvědčení, a nastal tak nějak klid. Ani u té plotny nemusíme tolik stát a vyvářet hladovým krkům. Dejme si prostě pauzu a neberme síly i dech. Velikonoce už čekají…

8) Užijme si hyggie

Prostě si zkusme ještě “zamedit”, než zima definitivně zmizí. Uvařte si oblíbený čaj nebo rovnou horkou čokoládu, zapalte si v kamnech a zachumlejte se s oblíbenou knížkou nebo filmem, až venku začne sněžit. Teď ještě oceníte teplou deku, huňaté ponožky a plápolající svíčky. Za měsíc už to prostě nebude ono…